Дитячі вірші про зиму, Новий Рік та Різдво

Вірші про зиму для дітей

Деякі дитячі вірші про зиму знайомі нам з дитинства, деякі доводиться чути вперше. Об’єднує їх атмосфера снігової казки. Погодьтесь, коли малюк старанно розповідає вивчений напередодні зимовий віршик – це мило і зворушливо.

Дитячі вірші про зиму, Новий Рік та Різдво

Падав сніг на поріг

Падав сніг на поріг,Кіт зліпив собі пиріг.Поки смажив, поки пік,А пиріг водою стік.Кіт не знав, що на пирігТреба тісто, а не сніг.

(П. Воронько)

Два плюс два

Мені на долонюЗлетіли з хмаринкиДві білі сніжинкиІ ще дві сніжинки.

А разом виходитьЯкась дивина —А разом виходитьКраплина одна!

(А. Качан)

Білий кіт

Котик вибіг за ворота,А на вулиці — зима!Білий сніг і білий котик –І кота немов нема!Лиш на кінчику хвостаВидно плямку у кота.

(В. Бондаренко)

Зайчикові вуха

Сіє, віє, завіваСнігом завірюха,А у зайчика, хоч плач.Дуже змерзли вуха.Він і валянки узув,І вдягнув кожуха,А з-під шапки, ну, хоч плач.Виглядають вуха.— І чого ти зажуривсь? —Цокотять синички.— Ти б собі вдягнув на вухаТеплі рукавички!

(В. Каменчук)

Уранці біля хати

Уранці біля хатиМалесенькі сліди —Зайчаточко вухатеПриходило сюди.Стояло біля хати,Ступило на поріг –Хотіло нам сказати,Що випав перший сніг.

(Л. Куліш-Зіньків)

Добірка дитячих віршів про святого Миколая

Зима

Ну й бо ж снігу намело —Стало білим все село.Біла стежка, біла річка,Біла вишня і смерічка,Біла хата, білі коні,Тільки носики червоні.

(Л. Куліш-Зіньків)

Гостює в нас зима

Летять, летять сніжинкиНа поле, ліс і сад,Веселий свій таночокТанцює снігопад.Надворі – лютий холод,Тепла давно нема.Заліз в копичку зайчикІ солодко дріма.Мете хвостом лисичкаСніжок біля сосни.В барлозі спить ведмедик,Солодкі бачить сни.

(В. Кленц)

Вірші про Новий Рік для дітей

Новий Рік – одне з найулюбленіших свят у дітей та дорослих. Навіть ті, хто давно не вірить у Діда Мороза, чекають маленького свого дива. Хочеться добра. Перечитайте призабуті новорічні вірші для дітей. Воно тут. Як і надія на здійснення бажань.

Дитячі вірші про зиму, Новий Рік та Різдво

Ой летять сніжинки

Ой, летять, летять сніжинкиНа будинки, на ялинки,На дороги, на поля —Біла-біла вся земля!Сніг лапатий, сніговій…Здрастуй, свято — Рік Новий!Вийшов Дід Мороз з хатинки,Зупинивсь біля ялинки,Нас чекає на сніжкуВ срібно-білім кожушку.У вогнях ялинка сяє,А Снігуронька співає:— Люба зимонько-зима!Веселіш, як ти, нема!

(Г. Бойко)

Січень

Подивіться січень йде,Новий Рік до нас веде.Покружляли дві сніжинки,Тихо сіли на ялинку,А ялинка чепуриться,Прикраша свою спідницю –Кольоровими кульками,Різнобарвними сніжками,Бо збирається, малята,Завітать до нас на свято.

(О.Коваленко)

Лісова ялинка

В лісі випав білий сніг,Наступає новий Рік.Стали думати звірята,Як зустріти добре свято.— Ось ялинка зелененька,Ні велика, ні маленька.Ми прикрасимо її,Заспіваємо пісні.Білка принесла горішки,Їжачок гриби та шишки,Ведмежатко — пряникиТа смачні медяники.Дятли, снігурі й синиціПосідали на ялинці.І сказали: «Пишну хвоюМи прикрасимо собою».Дуже гарна і розкішнаУ звірят ялинка вийшла!

(В. Паронова )

Читайте також: Український Новий рік. Пісні, вірші, дитячий сценарій на Новий рік українською мовою

Новий Рік

Новий Рік, Новий Рік іде землеюВ чистім полі без доріг, без доріг,Світять зорі понад нею,Розсіває срібний сніг.Новий Рік, Новий Рік іде горамиУ червоних чобітках, чобітках.Сяють ясними вогнямиСкрізь ялинки по хатах.

(І. Блажкевич)

Танцювали зайчики

Танцювали зайчики у гайку,На сніжку біленькому, на сніжку.Вибивали лапками гопака,Хоч мела хурделицяЩе й яка.Гарно побігайчикиСтриб та скік –Зустрічали зайчикиНовий Рік.

(Л. Куліш-Зіньків)

Подарунки від зайчика

Через поле, через ліс,З пагорба в долинуПодарунки зайчик візДіткам на ялинку.Дід Мороз раненько встав,Снігу торбу назбиравІ побіг чимдуж до річкиЗаморозити водичку.

(А. Музичук)

Новорічна ялинка

Ой, весела в нас зима,веселішої нема– грає срібними зірками,в’ється синіми димками,снігом землю обійма.Ой струнка ялинка в нас!Скільки грає тут прикрас!Ми зібралися юрбою,разом з піснею новоюрік новий зустріти час!

(М. Рильський)

Новорічні подарунки

За віконцем зимонькаСнігу намітає,А дитяче серденькоВ мріях завмирає.Бо, либонь, опівночіДід Мороз зайде.Купу подаруночківПід гілки складе!Тож в чеканні солодкоСерце завмирає,Дитинча замріянеДивини чекає…

(С. Гордієнко)

Дитячі вірші про Різдво

Родина збирається разом. Всі усміхаються та щиро вірять у диво. Лунають колядки, пісні та дитячі вірші про Різдво. Традиції не змінюються уже багато поколінь. Передайте іх і власним дітям.

Дитячі вірші про зиму, Новий Рік та Різдво

Святвечір

На столі — свята вечеря.Вся родина — за столом.Відчиняє ангел дверіПозолоченим крилом.Благу вість нам сповіщаєПро народження Христа.В хаті свято розцвітає,Гріє душу доброта.Пахне сіном і кутею.Сяє зірка. Сніг скрипить.І колядка над землеюЗ білим ангелом летить

(Н. Гуменюк)

Під зіркою різдвяною

Скатертина біла-біла,Як м’яка пушинка,У безмежжі закрутилаРізьблені сніжинки.Кришталевий ліс завмер,Блискітками сяє —Іще зранку й дотеперДивини чекає!І ялинка, вся зелена,В біле хутро вбралась,Мов на зустріч нареченаЗ дружками зібралась!У цей час в безмежнім небіЗірка запалала.І зійшлися всі в оселю,Бо Різдво настало!

(С. Гордієнко)

Різдво

Різдво починається, день усміхається,Пташка на гілці калини гойдається.Діти все ходять колядки співають,То святкувати Різдво починають.Янголи землю зі святом вітають,Разом із дітьми колядки співають.А коли землю всю ніч огортає,Янголи в небі ще довго співають.

(О. Наконечна)

Корисна підбірка: вірші про Новий рік для дітей різного віку

Дідух

Сніг всміхається – Різдво.Я радію й тато.Несемо ми з ним удвохДідуха до хати.Наш дідух – із жита сніп.Зв’язаний з обжинків.Є він в хаті – буде хліб,Будуть добрі вчинки.

(В. Слапчук)

На Різдво горить ялинка

На Різдво горить ялинка,Свічечки блищать…Дітки бігають круг неї,Ніжки тупотять.Дід Мороз прийшов у хатуІ поклав мішок,А в мішку всього багатоДля малих діток.Стали діти розбирати,Рвуть мішок із рук…Зацікавивсь і спустивсяНад мішком павук.

(О. Олесь)

Читайте дитячі вірші про зиму, Новий Рік та Різдво всією сім’єю. Насолоджуйтесь затишком, теплом і добром простих слів. Для дітей це залишиться казковим спогадом. Зрештою, як і для Вас.

Бажаємо гарних свят!

Загрузка...
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Дитячі вірші про зиму, Новий Рік та Різдво